Diyetle Nasıl Zayıflanır

Diyetle Nasıl Zayıflanır


Öncelikle unutmamalıyız ki her şey beynimizde başlar. En başta kendinizle barışın ve sabırlı olmayı öğrenin. Bilmelisiniz ki bu süreçte en önemlisi sabır etmeyi öğrenmektir. Daha sonra iradenizi sabırla kontrol etmelisiniz. Sürecin nasıl akıp gittiğini bile anlamayacaksınız. Sabırlı olun.

Neden Başarısız Oluruz?

Yaz aylarının da gelmesiyle hepimiz etkin zayıflama yöntemleri arayışına başlar, çeşitli yöntemlere başvururuz. İnterneti açarız ve o an en etkili çözüm olduğuna inandığımız bir diyet programını uygulamaya başlarız. Çoğu insan sonunda başarısız olduğunda diyetin işe yaramadığını düşünür ve programı suçlar. Oysa ki herkesin metabolizması farklı çalışır. Bunu unutmamalıyız. Suçlayacak bir şeyler aramamalıyız.

Nasıl Başlamalıyız?

Kendinize en uygun diyeti belirlemenin en etkin yolu diyetisyen tavsiyeleridir. Fakat illa kendiniz bir diyete başlamak istiyorsanız bedeninizi iyi tanımalısınız. Hangi diyetin etkin zayıflama yöntemi olduğuna araştırarak karar vermelisiniz. Kendiniz bir program yaparak ve bedenen ve ruhen kendinizi bu sürece hazırlamalısınız.

Bu Süreçte Bizi Neler Bekliyor?

Artık kesin kararınızı verdiniz, bu yolda emin adımlarla ilerlemeye hazırsınız. Bu süreç vücudunuzun alışagelmiş düzenine karşı direnç göstermesiyle başlangıçta sizi zorlayacaktır. Bu süreçte duraklama dönemlerinin de olacağını bunların normal olduğunu unutmayın. Diyetinizin yanı sıra spor yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Uygun Diyet Nasıl Seçilir?

Doktor tavsiyeleri en doğru seçenektir. Bunun yanı sıra şekeri hayatınızdan olabildiğince uzak tutmalısınız. Yaşam tarzınıza ve bünyenize uygun diyetleri seçmelisiniz. Neden kilo veremediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Fazla karbonhidrat ve hazır gıdalardan kaçınmalısınız. Bunları bildiğiniz takdirde size uygun bir diyet programı olması için hazır diyetleri takip edebilirsiniz.

Asla Aç Kalmamalısınız!

Her şeyden önemlisi hiçbir zaman aç kalmamalısınız. Aç kaldığınız takdirde beyin kıtlık olduğunu düşünecek ve daha fazla depolama ihtiyacı duyacaktır. Atladığınız her öğün ve aç kaldığınız her dakika aleyhinize işler.

Su İçmeden Zayıflamayı Beklemeyin!

Vücudunuz bir motor gibidir. Motorun susuz çalışmasını beklemeyin. Yağların yakımı için su olması zorunludur. Aksi taktirde yağların yakımı gerçekleşmez. Mutlaka vücudunuz için gerekli su miktarını öğrenmelisiniz. Unutmayın ki her şeyin fazlası da azı da zarardır.