Diyetinize eklemeniz gereken 6 doğal B17 vitamini kaynağı

Diyetinize eklemeniz gereken 6 doğal B17 vitamini kaynağı


B17 kaynağı olarak keten tohumu da alabilirsiniz; Kabak çekirdeği, darı çekirdeği ve karabuğday çekirdeği B12 şartını yerine getirirken bu tohumlar aynı zamanda orta miktarda B17 vitamini de içerir. Vejeteryanların balıkları olarak bilinen Keten tohumu, omega yağ asitleriyle doludur. Zengin bir mikro besin, diyet lifi, manganez ve B1 vitamini kaynağıdırlar. Modern araştırmalar, keten tohumunun diyabet, kanser ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteren kanıtlar buldu.

Fındık, çeşitli besin, mineral ve protein bakımından zengin bir kaynaktır. Badem, kaju fıstığı B17 vitamini içerir. Bademlerin düzenli olarak tüketilmesi, yüksek yoğunluklu lipoproteinlerin seviyesini arttırır ve düşük yoğunluklu lipoproteinlerin seviyesini azaltır. Bademler tekli doymamış yağlar ve sağlığı teşvik eden yağlar bakımından yüksektir. Bademler günde 7 gram badem için LDL kolesterolünü% 15'e kadar düşürebilir. Öte yandan, kaju kan basıncını düşürmede etkilidir, kemiklerinizi güçlendirir ve kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca, kalbinizi sağlıklı tutar ve kolon kanserinden uzak durmanıza yardımcı olurlar.

Ahududu, çilek, kuş üzümü, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyvelerde, kanser savaşçısı B17 vitamininden çok iyi miktarlarda bulunur. Berry meyveleri, hücrelerin zarar görmesini önleyen yüksek fotokimyasal seviyeleri nedeniyle özel olarak kabul edilir.

Yonca, nohut ve buğday gibi çimlendirilmiş filizler yeşil kısımlarının tamamının B17 ile dolu olamsı sebebiyle çok özel kaynaklardır. Çİmlendirilmiş filizler böbrekleriniz için iyi oldukları Kabul edilir. Ayrıca, çok acı verici olabilen böbrek taşlarının gelişmesini önlemeye yardımcı olurlar.

Alfaalfa ve okaliptüsün yaprakları yüksek miktarda B17 Vitamini içerir. Ispanak bitkisinin yaprakları da öyle. Ispanak yaprakları, ateroskleroz, osteoporoz ve yüksek tansiyon gibi hastalıkların başlamasını geciktirici antioksidanlarla doludur. Bu antioksidanlar beta-karoten, manganez, E vitamini, C vitamini, çinko ve selenyumdur.

B17 vitamini almak için çeşitli fasulyeleri dee tercih edebilirsiniz. B17 vitamini açısından zengin olan fava, siyah, böbrek, lima ve nohutları seçin. Onları pişirin ya da sadece filizleyin ve bu vitamini almak için diyetinize ekleyin.

Kaynak: https://www.onlymyhealth.com/health-slideshow/six-natural-sources-of-vitamin-b-seventeen-you-must-include-in-your-diet-1466421480.html