Başak Burcu İnsanını Nasıl Tanırsınız?

Başak Burcu İnsanını Nasıl Tanırsınız?


22 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında doğan Başak burcunun grubu Toprak grubudur ve Merkür gezegeni tarafından yönetilir.

Başak Burcunun Özellikleri

Genellikle Başak burçları titizliği ile tanınır ve Başak burçlarının amacı kusursuz olmaktır. Bunun yanında onların vazgeçilmez özellikleri; planlı oluşları, kıvrak zekası ve pratik oluşlarıdır. Başak burçları her zaman planlı ve programlı oldukları için işlerini asla şansa bırakmayı sevmezler. Her zaman ikinci, hatta üçüncü planları vardır. Bir buluşmada tam vaktinde istenilen yerde olurlar. Karşısındaki kişilerden de aynı davranış sergilemelerini beklerler.

Başak burçları her zaman mükemmeliyetçiliğin yanındadırlar. Bu özelliklerinden dolayı detayları incelemeyi, eleştirmeyi ve ayrıntılara inmeyi çok severler. Hatta bazen ayrıntıda boğulabilirler. Bu özelliklerinden dolayı çoğu zaman endişe içinde yaşarlar.
Kıvrak zekası, çalışkanlılığı sayesinde, karşısındaki kişilere her zaman yardımı dokunabilir ve hayatlarını düzene sokabilirler. Genellikle duygusal yaklaşımdansa, mantıksal yaklaşımı tercih ederler. Başak burçları iyi konuşma ve yazma özelliklerine sahiptirler.

Bunların yanında doğayı, temiz hava solumayı, yürüyüş yapmayı, sağlıklı ve düzenli beslenmeyi hayatlarının bir parçası haline getirirler. Astrolojide başak burçları derin insanlık duygularına sahiptir. İnsanlara hizmet etmeyi, iyilik yapmayı çok severler. Aynı şekilde karşısındaki kişiden her zaman iyilik ararlar. Bu yüzden kolaylıkla hayal kırıklığına uğrayabilirler.

İlişkide Başak Burcu

Başak burçları bir ilişkide karşı cinsine tüm sevgisini verir ve ilişkide son derece açıktırlar. Fakat başak burçları, her konuda olduğu gibi aşkın da ayrıntısında boğulup partnerini rahatlıkla bezdirebilirler. Başak burçları üzerinde durulmayacak konuları gereksizce büyütebilirler ve olmayacak şeyleri kafasında kurabilirler.

Gizemden ve meydan okumaktan zevk alırlar. Yaşamı ve aşkı sorgulayabilir, bu sebepten dolayı da aşklarını zor yaşayabilirler. Başak burçlarına genellikle küçük detaylarda boğulmamaları, aşk ve yaşamı akışına bırakmaları önerilir.

Başak Burcunun Fiziksel Özellikleri

Başak burcunun kuralcı ve titiz yapısı genelde dış görünüşüne ve fiziksel özelliklerine de yansır. Genellikle başak burçları sağlıklı saç ve cilt yapısına sahiptirler. Genellikle saçları koyu ve dalgalıdır. Boyları uzun ve ince bele sahiptirler. Onları asla dağınık ve gelişigüzel giyinmiş şekilde göremezsiniz. Abartıya kaçmadan, temiz ve hoş giyim tarzları vardır. Klasik giyinmeyi severler.